|  |  |  | 

Komplet garnków emaliowanych Kulinaria Pasza dla ślimaków

Zmiany mody na rynku architektonicznym

Zmiany mody na rynku architektonicznym
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nieruchomosci15.jpgNa rynku gazet mamy mnóstwo dwutygodników, miesięczników, a także kwartalników dotyczących architektury, urbanistyki i wystrojów wnętrz. Są one poświęcone zarówno laikom-amatorom, ja i wyspecjalizowanej kadrze zajmującej się szerzeniem architektonicznego piękna. Sporo artykułów poświęcono już sztukaterii elewacyjnej, która powoli opanowuje coraz więcej domów. Opiewano tam nowe fantazyjne formy, a także powrót starych stylów (na przykład pucołowatych aniołków ze skrzydełkami, żywcem zdjętych z kaplicy Sykstyńskiej), przed którymi niegdyś przestrzegano. Niestety dziennikarze nie potrafią zachować stałości w swoich osądach, tak samo jak pionierzy w trendach mody odzieżowej i obuwniczej, czy też architektury. Wszystko się zmienia, wszystko płynie? Prawie chciałoby się rzec ?Panta Rhei?? Jednak to, co dla jednych jest pewnikiem (zmienność trendów), dla innych może okazać się prawdziwą tragedią. Właściciele nieruchomości często nie potrafią zrozumieć dlaczego rzeczy w które wcześniej zainwestowali mnóstwo pieniędzy, obecnie kompletnie nie nadają się do pokazywania ich w swoim domu. Owa sytuacja ma się tak samo z ogrodowymi krasnalami, których kiedyś było w ogrodach więcej niż róż i chryzantem, jak i z elewacją ozdobną. Otóż nie zawsze gzymsy (wypuklenia przed licem ściany lub drzwi i okien) są mile widziane w architekturze. Wystarczy sobie przypomnieć czasy klasycyzmu, który występował od siedemnastego do osiemnastego wieku (wybaczcie, ale nie będę bawić się w podawanie dokładnych okresów czasu) oraz zmienność stylów jaka wtedy panowała. Przecież właśnie wtedy występowała zarówno starożytna prostota i dominacja kształtu nad barwą, jak i bogaty, wręcz ociekający złotem i kością słoniową Barok. Co wobec tego powinien zrobić człowiek, który chce mieszkać pięknie, gustowanie, a zarazem dość modnie? Najlepiej jest zachować umiar wedle zasady im mniej, tym lepiej. Wtedy śmiało unikniemy zarówno śmieszności, jak i ubóstwa dekoracji. W końcu zawsze łatwiej jest coś dodać niż później odjąć, prawda?

zmiany-mody-na-rynku-architektonicznym

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne artykuły:

  • Restauracja orientalna Kraków

    Restauracja orientalna Kraków

    Restauracja orientalna Kraków Azjatycka kuchnia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Restauracja orientalna Kraków, to nie tylko egzotyczna kuchnia, ale przede wszystkim niepowtarzalny klimat. To miejsce, które zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. Szerokie menu sprawi, że każdy znajdzie w nim swoje ulubione danie. Nowoczesna restauracja orientalna Kraków, to świetne miejsce dla osób w każdym wieku.

  • Restauracja Olsztyn

    Restauracja Olsztyn

    Kulinarna stolica Warmii Dla osób, które podróżują po Polsce ważna jest wygoda i komfort (chyba że wybierają się na wyprawę typu survival). Istotne jest także, aby smacznie zjeść w miejscu pobytu lub przejeżdżając przez jakąś miejscowość. Lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, w którym konsumpcja odbywa się przy stolikach to oczywiście restauracja olsztyn jako stolica Warmii