|  |  |  | 

Komplet garnków emaliowanych Odchudzanie Pasza dla ślimaków

Zabezpieczenie kredytu

Zabezpieczenie kredytu
1 vote, 5.00 avg. rating (84% score)

rp_nieruchomosci58.jpgUdzielając kredytów na duże sumy pieniędzy bank sporo ryzykuje, zatem najczęściej podczas takich transakcji będzie od kredytobiorcy żądał odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek niewypłacalności klienta. Takim popularnym zabezpieczeniem jest kredyt pod zastaw nieruchomości. Nieruchomość musi być oczywiście własnością kredytobiorcy.
Zabezpieczeniem może być mieszkanie, dom, działka budowlana albo rolna. Jej wartość powinna pokrywać sumę kredytu wraz z odsetkami. Przy kredytach na mieszkanie kredytowana nieruchomość automatycznie staje się zabezpieczeniem, zatem dopóki nie spłacimy całości pożyczki, mieszkanie nie jest tak do końca nasze.
Nieruchomość może być też zabezpieczeniem przy zwykłych kredytach gotówkowych. Tego typu gwarancje majątkowe zastąpiły żyrantów, którzy w razie problemów przejmowali zobowiązania kredytobiorców, za których poręczyli. W przypadku, gdy zaciągamy kredyt i zabezpieczamy go swoim domem musimy liczyć się z tym, że jeśli nie będziemy na czas płacić ustalonych rat, bank może nasz dom zająć i poddać licytacji. Zatem jeśli decydujemy się zastawić naszą nieruchomość, powinniśmy mieć pewność, że będziemy w stanie ją spłacić.

zabezpieczenie-kredytu

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne artykuły:

  • Restauracja na wesele Bydgoszcz

    Restauracja na wesele Bydgoszcz

    Restauracja na wesele Bydgoszcz Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zorganizowanie dobrego wesela to niezwykle trudna sztuka. Podstawą udanej zabawy jest piękne i klimatyczne miejsce. Musi być ono perfekcyjnie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Każdy z gości powinien mieć wystarczająco dużo miejsca, aby czuć się komfortowo. Restauracja na wesele Bydgoszcz, to nie tylko przestronna

  • Restauracja Polska Warszawa

    Restauracja Polska Warszawa

    Restauracja polska – idealna na randkę i firmowe spotkanie Jak spędzić miły wieczór ze znajomymi, uczcić rocznicę związku, gdzie spędzić pierwszą randkę lub zorganizować biznesowe spotkanie? Właśnie do takich spotkań idealnie nadaje się restauracja polska. Polska tradycyjna kuchnia zachwyci kubki smakowe obcokrajowców, dlatego to idealna propozycja na spotkanie firmowe dla korporacji międzynarodowej, w której chcemy