|  |  |  | 

Komplet garnków emaliowanych Pasza dla ślimaków Przepisy kulinarne

Wynajem nieruchomosci

Wynajem nieruchomosci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nieruchomosci23.jpgJeśli odziedziczyliśmy mieszkanie po krewnych albo przeprowadziliśmy się do większego domu, nie ma sensu by dodatkowa nieruchomość stała pusta. Najprostszym rozwiązaniem będzie ją wynająć.
Duże mieszkanie albo dom można wynająć firmie na działalność gospodarczą. Najczęściej jednak mieszkania wynajmowane są osobom prywatnym. Sama procedura wynajęcia mieszkania nie jest skomplikowana. Wystarczy umieścić ogłoszenie w gazecie albo na portalu internetowym i czekać na zgłoszenia. Zanim nowi lokatorzy się wprowadzą, z pewnością będą chcieli dokładnie obejrzeć mieszkanie. Konieczne jest również omówienie warunków wynajmu, a więc to, jaka będzie cena wynajmu i dodatkowe koszty ponoszone przez lokatorów, przede wszystkim opłaty za media. Kolejną sprawą jest uzgodnienie, czy rachunki za prąd i wodę płaci właściciel czy też robią to bezpośrednio wynajmujący mieszkanie.
Między stronami powinna być spisana umowa, a właściciel mieszkania zobowiązany jest do płacenia podatku od zarobionej kwoty. Do umowy można też dołączyć aneks opisujący stan techniczny mieszkania w dniu oddania oraz wszystkie sprzęty, jakie się w nim znajdują. Warto też ustalić z góry, kto w momencie zwalniania mieszkania będzie odpowiedzialny za odświeżenie i remont mieszkania.

wynajem-nieruchomosci

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne artykuły:

  • Restauracja na wesele Poznań

    Restauracja na wesele Poznań

    Restauracja na wesele Poznań Udane przyjęcie weselne wymaga nie tylko dobrej oprawy muzycznej, ale przede wszystkim klimatycznej i przestronnej sali. Dobór odpowiedniego miejsca nie należy do najłatwiejszych i może przysporzyć wiele trudności. Restauracja na wesele Poznań, to najlepsze miejsce zarówno na spokojne i niewielkie uroczystości, jak i huczne imprezy do białego rana. Wykwalifikowana i doświadczona

  • Restauracja Wieliczka

    Restauracja Wieliczka

    Restauracja w Wieliczce Wielu osobom restauracja kojarzy się z miejscem, w którym można zjeść. Oczywiście to prawda, jednak nie zawsze tylko w tym celu odwiedzamy restauracje. Bardzo często jest to doskonałe miejsce do spotkania biznesowego, czy towarzyskiego. Mamy tam zapewnione nie tylko bogate menu, ale i nastrój, klimat, w wielu przypadkach również muzykę. Wiele zależy