|  |  |  | 

Moździerz granitowy Orzech włoski hurt Przepisy kulinarne

Umowa z deweloperem

Umowa z deweloperem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_architektura27.jpgKażda poważna transakcja powinna być potwierdzona odpowiednią umową. Jednak nie każdy z nas orientuje się w przepisach prawnych i nie wie, jak dokładnie powinna wyglądać sporządzona umowa dotycząca kupna nieruchomości. Zdarza się też tak, że w ogóle nie czytamy dokładnie umów, które podpisujemy, co w efekcie może nas wpędzić w kłopoty. Podstawowa zasada jest bardzo prosta – zanim złożymy swój podpis, spokojnie przeczytajmy całą umowę i jej ewentualne załączniki. Jeśli tylko któryś punkt budzi nasze zastrzeżenia, poprośmy o jasne wytłumaczenie.
Przed nabyciem nieruchomości podpisywana jest najczęściej umowa przedwstępna. Tak naprawdę jej wartość prawna jest niewielka, jeśli będzie sporządzona w zwykłej formie pisemnej. Umowa przedwstępna musi mieć postać aktu notarialnego, a w księdze wieczystej nieruchomości powinien się znaleźć odpowiedni zapis.
Prawidłowo sporządzona umowa przedwstępna musi jednoznacznie określać wszystkie zapisy, tak by nie było możliwości późniejszego jej podważenia. Dotyczy to głównie terminu oddania mieszkania, podpisania aktu notarialnego, wysokości odsetek i kar dla obu stron. Wszelkie zmiany w umowie mogą być wprowadzane wyłącznie przed podpisaniem umowy. Jedynym odstępstwem od tej reguły może być aneks, na który wyrażą zgodę obie strony.

umowa-z-deweloperem

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne artykuły:

  • Restauracja na wesele Poznań

    Restauracja na wesele Poznań

    Restauracja na wesele Poznań Udane przyjęcie weselne wymaga nie tylko dobrej oprawy muzycznej, ale przede wszystkim klimatycznej i przestronnej sali. Dobór odpowiedniego miejsca nie należy do najłatwiejszych i może przysporzyć wiele trudności. Restauracja na wesele Poznań, to najlepsze miejsce zarówno na spokojne i niewielkie uroczystości, jak i huczne imprezy do białego rana. Wykwalifikowana i doświadczona

  • Restauracja Wieliczka

    Restauracja Wieliczka

    Restauracja w Wieliczce Wielu osobom restauracja kojarzy się z miejscem, w którym można zjeść. Oczywiście to prawda, jednak nie zawsze tylko w tym celu odwiedzamy restauracje. Bardzo często jest to doskonałe miejsce do spotkania biznesowego, czy towarzyskiego. Mamy tam zapewnione nie tylko bogate menu, ale i nastrój, klimat, w wielu przypadkach również muzykę. Wiele zależy