|  | 

Kulinaria

Kawa do ekspresów

Kawa do ekspresów
1 vote, 3.00 avg. rating (64% score)

kawa-do-ekspresow-8Praktycznie wszyscy dietetycy są ze sobą zgodni – kawa pita w odpowiednich ilościach ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Zaleca się jej picie m.in. w godzinach porannych, aby pobudzić metabolizm. Jest to więc bardzo dobry napój dla osób zmagających się z nadwagą oraz otyłością – oczywiście, jeżeli nie przesadza się z ilością. Zaleca się jedną filiżankę kawy, a nie pięć.

Jednak kiedy picie kawy jest już naszym rytuałem, to warto zadbać o to, aby wyciągnąć z niej jak najwięcej. W tym celu najlepiej kupić ekspres do kawy – żadna parzona w zwykłym czajniku kawa się do takiej nie umywa.

Kawa do ekspresów może być implementowana nawet w postaci ziaren, gdyż wiele bardziej zaawansowanych ekspresów ma opcję mielenia kawy. Wówczas w filiżance aż czuć posmak świeżo co dopiero zmielonej kawy – coś wspaniałego.

Dodatkowo w ekspresach można naprawdę eksperymentować z różnymi ustawieniami i parametrami, oddając się poszukiwaniom najlepszego smaku kawy. Ekspresy można kupić już za kilkaset złotych.

Podobne wpisy:

kawa-do-ekspresow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne artykuły:

  • Restauracja orientalna Kraków

    Restauracja orientalna Kraków

    Restauracja orientalna Kraków Azjatycka kuchnia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Restauracja orientalna Kraków, to nie tylko egzotyczna kuchnia, ale przede wszystkim niepowtarzalny klimat. To miejsce, które zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. Szerokie menu sprawi, że każdy znajdzie w nim swoje ulubione danie. Nowoczesna restauracja orientalna Kraków, to świetne miejsce dla osób w każdym wieku.

  • Restauracja Olsztyn

    Restauracja Olsztyn

    Kulinarna stolica Warmii Dla osób, które podróżują po Polsce ważna jest wygoda i komfort (chyba że wybierają się na wyprawę typu survival). Istotne jest także, aby smacznie zjeść w miejscu pobytu lub przejeżdżając przez jakąś miejscowość. Lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, w którym konsumpcja odbywa się przy stolikach to oczywiście restauracja olsztyn jako stolica Warmii