|  |  |  | 

Komplet garnków emaliowanych Kulinaria Orzech włoski hurt

Jak ocenić wartość nieruchomości?

Jak ocenić wartość nieruchomości?
1 vote, 4.00 avg. rating (74% score)

nieruchomosci (2)Wycena nieruchomości potrzebna jest najczęściej wtedy, gdy planujemy sprzedać swój dom, mieszkanie albo działkę. Na podstawie tej wyceny określamy cenę, jaką mamy nadzieję uzyskać od nabywcy i czekamy na oferty od klientów. Przy sprzedaży prywatnego mieszkania lub domu nie musimy przygotowywać profesjonalnej wyceny. Ile warta jest sprzedawana nieruchomość oceniamy samodzielnie, na podstawie aktualnych trendów rynkowych, ewentualnie korzystamy z pomocy pośrednika zajmującego się transakcją.
Jeśli jednak zamierzamy ustanowić na nieruchomości zabezpieczenie kredytu, niezbędna będzie opinia rzeczoznawcy. Bank z reguły sam wyznacza takiego specjalistę i na podstawie jego oceny określa warunki kredytu. Wycena rzeczoznawcy może być też potrzebna wtedy, gdy kupujący mieszkanie na rynku wtórnym zechce posiłkować się kredytem hipotecznym. Bank wysokość kredytu obliczy właśnie na podstawie opinii rzeczoznawcy i nie ma wtedy znaczenia, czy obie strony zgodziły się na inną cenę w umowie kupna/sprzedaży.

jak-ocenic-wartosc-nieruchomosci

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne artykuły:

  • Restauracja orientalna Kraków

    Restauracja orientalna Kraków

    Restauracja orientalna Kraków Azjatycka kuchnia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Restauracja orientalna Kraków, to nie tylko egzotyczna kuchnia, ale przede wszystkim niepowtarzalny klimat. To miejsce, które zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. Szerokie menu sprawi, że każdy znajdzie w nim swoje ulubione danie. Nowoczesna restauracja orientalna Kraków, to świetne miejsce dla osób w każdym wieku.

  • Restauracja Olsztyn

    Restauracja Olsztyn

    Kulinarna stolica Warmii Dla osób, które podróżują po Polsce ważna jest wygoda i komfort (chyba że wybierają się na wyprawę typu survival). Istotne jest także, aby smacznie zjeść w miejscu pobytu lub przejeżdżając przez jakąś miejscowość. Lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, w którym konsumpcja odbywa się przy stolikach to oczywiście restauracja olsztyn jako stolica Warmii